Správu webu a FB stránek provádějí dobrovolníci a jsou aktualizovány vždy o víkendech. Pokud chcete v průběhu týdne aktuální informace, nebo si pejska zamluvit, je nutné si vždy zavolat přímo do útulku! Též o povaze pejsků a jejich vhodnosti umístění vám řeknou nejvíce jejich ošetřovatelé, kteří jsou s nimi téměř každý den. Děkujeme za pochopení. Tel.: 318 629 531, 777 705 616.

Technické služby města Příbrami zřídily transparentní účet pro psí útulek. Na tento účet je možné posílat peněžité dary, které budou využity pouze pro útulek. Dárci i ostatní veřejnost se budou moci od 1.5.2016 podívat jaké pohyby na účtu probíhají, tj. kdo nám daroval peněžitý dar, výši daru a zároveň uvidí i čerpání darovaných peněz ve prospěch útulku. Číslo transparentního účtu 182-521110379/0800 Česká spořitelna, a.s.

Pro vstup na transparentní účet TS Příbram klikněte sem

Základní informace k poskytování darů pro psí útulek více zde

 

 

 

 • IMG 2960
 • Ben 12
 • IMG 2963
 • Kamil2 1
 • IMG 2968
 • Kryšpín2 1
 • IMG 2972
 • Ron11
 • Ben

  pes, cca 5 let, kříženec

 • Kamil

  pes, cca 2 roky, kříženec loveckého psa

 • Kryšpín

  pes, cca 5 let, kříženec jagdteriera

 • Ron

  pes, cca 8 let, kříženec

Informace!

Jak prožili vánoce naši pejskové

Měli se moc dobře, protože ve vánočním čase na ně myslelo opravdu hodně lidiček. Dostali spoustu dárků a navštívilo je také spousta přátel. Samozřejmě jim scházelo to nejdůležitější v životě každého, jak pejska tak člověka, a to je vlastní domov. Snad ho každý z nich jednou najde, moc jim to přejeme!

Již pátý rok proběhla 22.12. akce Ježíšek v útulku. Přímo v útulku organizátoři akce vybrali od účastníků akce 24 300,- Kč. Za tyto peníze koupili přípravky proti parazitům, odchytovou klec, dobroty, hračky……. Kromě vybraných peněz dostali pejskové psí dárečky téměř od každého přítomného účastníka. Další lidé, kteří neměli možnost na akci dorazit a chtěli se zúčastnit této akce, posílali příspěvky na náš transparentní účet s poznámkou Ježíšek v útulku.

Další krásná akce, která se koná také každý rok ve vánočním období na Veterinární klinice Na Zdaboři je Strom splněných přání. Ten přinesl našim pejskům 310 kg granulovaného krmiva.

Samozřejmě i mimo akce věnovalo finanční dar či nějaký pěkný dárek našim pejskům mnoho lidí. Všem vám moc, moc děkujeme a přejeme všem hodně zdraví a pohody v tomto roce. A kdyby se náhodou u vás doma objevilo prázdné místo, a vy jste ho chtěli vyplnit někým věrným, kamarádským, někdy veselým, jindy třeba i smutným a věnovat mu svůj čas, jsme tu my útulkoví psi !!!


Psí útulek Lazec v průběhu rekonstrukce.

Od 24.9.2018 probíhá rekonstrukce ústřední budovy útulku včetně kotců, které přiléhají k této budově. Provoz útulku v těchto provizorních podmínkách je složitější a částečně pozměněný i pro veřejnost. Odměnou nám bude nové lepší zázemí pro naše pejsky a samozřejmě i pro nás ošetřovatele i veřejnost. Díky spolupráci s dobrovolníky, venčiteli a veřejností se povedlo umístit do adopce starší psy s většími nároky na teplo. Pokud by do útulku během rekonstrukce bylo nutné umístit psy s nárokem na bytové podmínky, budeme tuto situaci řešit s útulkem ve Volenicích. Ostatní pejsci mají pěkné boudy, zateplené, vystlané matracemi a suchými dekami, která pravidelně měníme. Pejskům dáváme i dřevitou vlnu do boudy. Přes mříže v mrazech dáváme plenty a přes vchod do předsíňky silné deky. Pejsci si pak vnitřní prostor snadno zadýchají.

Pravidelné venčení v útulku i mimo útulek zajistíme v této době my ošetřovatelé. Prozatím je venčení veřejností zrušeno z důvodu velkých stavebních úprav, kdy je provoz útulku komplikovaný a je velmi důležité dodržovat bezpečnost při práci.

Informace o psím útulku včetně psů k adopci budou nadále na našich webových stránkách.

Všem příznivcům našeho útulku děkujeme za pochopení a těšíme se na setkání po ukončení rekonstrukce.

8.10.2018 Psí útulek TS Lazec


REKONSTRUKCE ÚTULKU

Od 24.9.2018 začíná rekonstrukce v našem útulku. Provoz útulku bude probíhat dočasně v provizorních podmínkách. Předpokládané ukončení rekonstrukce je v polovině měsíce prosince. Přesný termín ukončení včas oznámíme.

V této době nebude možné venčení útulkových pejsků !

Děkujeme zájemcům o venčení za pochopení a těšíme se na Vás po ukončení rekonstrukce.


Podmínky adopce

Občanovi, který projevil zájem o převzetí psa do své péče (adopce):


     
Občan, který projeví zájem o převzetí psa do své péče, sdělí tuto skutečnost zaměstnanci útulku. Zaměstnanec zařízení prověří dobu umístění konkrétního vybraného psa v útulku. Pokud je doba umístění delší než 21 dní (čekací a karanténní doba), vybere od občana poplatek za veterinární ošetření psa (ceník TS pro daný rok ). Po zaplacení poplatku vydá občanovi stvrzenku. Zapíše do knihy výdajů jméno, příjmení, přesnou adresu, číslo občanského průkazu nebo jiného dokladu totožnosti, datum předání a psa vydá občanovi. V případě, že doba umístění psa v útulku je menší než 21 dní, psa nevydá a může dohodnout s občanem příslib o výdeji psa po naplnění předepsané doby umístění psa v útulku nebo nabídne psa, který splňuje podmínky.

 

 


 

 

 

 

Co to je čekací doba na adopci psa:


     
Čekací doba na adopci psa je 21 dní. Je to doba, po kterou má majitel psa možnost si psa z útulku vyzvednout. Po této době je možné dát psa do adopce.

 

 


 

 

Osvobození držitele psa od místního poplatku za psa:


     
Zaměstnanec útulku, který vydá psa do adopce, upozorní občana na možnost osvobození držitele psa od poplatků za psa na dobu 1 roku (vyhláška města Příbrami č.21/2003 ze dne 16.12.2003 čl.7/c). Každý občan města je totiž povinen psa přihlásit na Městském úřadu Příbram a platit roční poplatek za psa a tímto „osvobozením“ mu bude poplatek za psa na 1 rok prominut. V případě uplatnění tohoto osvobození má provozovatel psího útulku (Technické služby Příbram) právo kontrolovat podmínky pobytu psa u občana. (Je to období 1 roku od převzetí psa z útulku, a tato doba se nazývá doba na převzetí psa). V případě , že se v této době nebude držitel psa o psa řádně starat, může mu být pes odebrán. Zájemci o psa, který chce uplatňovat na Městském úřadu Příbram osvobození od poplatku za psa ,bude vydáno zaměstnancem útulku „Potvrzení o převzetí psa z útulku“.

 • Aktuality - klikni zde

   

   


  Baruska (1)

  Baručka odešla do nového domova dne 30.11.2019. Domov našlav Příbrami :-)


  Zolik (1)

  Žolík odešel do nového domova. Bydlet bude v Čenkově :-)


  Nalezení psi - Viktorka ev.č. 119/19

  Viktorka (1)


  Emicka (1)

  Emička odešla do nového domova dne 23.11.2019. Bydket bude v Mníšku pod Brdy :-)


  Eliska (1)

  Eliška odešla do nového domova dne 23.11.2019. Bydket bude v Milíně :-)


  Emilka (1)


  Nalezení psi - Lasík ev.č. 115/19

  Lasik (1)


  Nalezení psi - Míša ev.č. 112/19

  Misa (1)


  Leo (1)

  Dne 2.11.2019 odjel Leo do nového domova v Kralicích na Hané :-)


  Oliver (1)

  Oliverek našel nový domov ve Sněžné na Vysočině . Z útulku odjel do dočasné adopce dne 13.10.2019.


  Peggy (1)

  Peggy, naše útulková slečna bude dělat radost ve Zdibech, kam s radostí odjela dne 13.10.2019.


   

Member Login

×