Správu webu a FB stránek provádějí dobrovolníci a jsou aktualizovány vždy o víkendech. Pokud chcete v průběhu týdne aktuální informace, nebo si pejska zamluvit, je nutné si vždy zavolat přímo do útulku! Též o povaze pejsků a jejich vhodnosti umístění vám řeknou nejvíce jejich ošetřovatelé, kteří jsou s nimi téměř každý den. Děkujeme za pochopení. Tel.: 318 629 531, 777 705 616.

Technické služby města Příbrami zřídily transparentní účet pro psí útulek. Na tento účet je možné posílat peněžité dary, které budou využity pouze pro útulek. Dárci i ostatní veřejnost se budou moci od 1.5.2016 podívat jaké pohyby na účtu probíhají, tj. kdo nám daroval peněžitý dar, výši daru a zároveň uvidí i čerpání darovaných peněz ve prospěch útulku. Číslo transparentního účtu 182-521110379/0800 Česká spořitelna, a.s.

Pro vstup na transparentní účet TS Příbram klikněte sem

Základní informace k poskytování darů pro psí útulek více zde

 

 

 

 • IMG 2960
 • Ben 12
 • IMG 2963
 • Kamil2 1
 • IMG 2968
 • Kryšpín2 1
 • IMG 2972
 • Ron11
 • Ben

  pes, cca 5 let, kříženec

 • Kamil

  pes, cca 2 roky, kříženec loveckého psa

 • Kryšpín

  pes, cca 5 let, kříženec jagdteriera

 • Ron

  pes, cca 8 let, kříženec

Informace!

PODĚKOVÁNÍ

 Milí sponzoři, přátelé, venčitelé a všichni, kteří jakýmkoli způsobem pomáháte zpříjemnit život pejskům v útulku, děkujeme Vám a těšíme se na vás všechny v novém roce 2019. Doufáme, že v brzké době bude ukončena rekonstrukce našeho útulku a my vás budeme moci přivítat v nově upravených prostorech útulku . Děkujeme také veterinárním lékařům, kteří s námi spolupracují. Dík patří též našim dobrovolným správcům webových stránek Pavlovi a Lucce. Všem přejeme příjemné prožití vánočního času a hodně zdraví a pohody v roce 2019. Ať vám přítomnost našich pejsků, ale i těch vašich domácích pejsků, kteří mají to štěstí mít vlastní domov, přináší radost a pohodu.

A nakonec nemůžeme zapomenout na naše oblíbené heslo – Koupit si psa je otázkou peněz, vzít si psa z útulku je otázkou srdce. A ještě jako každý rok musíme vyslovit naše přání - jestliže máte podmínky, čas a hlavně chuť, adoptujte si pejska. Přijde k vám věrný kamarád, dobrý společník, ale také právoplatný člen Vaší rodiny.


Psí útulek Lazec v průběhu rekonstrukce.

Od 24.9.2018 probíhá rekonstrukce ústřední budovy útulku včetně kotců, které přiléhají k této budově. Provoz útulku v těchto provizorních podmínkách je složitější a částečně pozměněný i pro veřejnost. Odměnou nám bude nové lepší zázemí pro naše pejsky a samozřejmě i pro nás ošetřovatele i veřejnost. Díky spolupráci s dobrovolníky, venčiteli a veřejností se povedlo umístit do adopce starší psy s většími nároky na teplo. Pokud by do útulku během rekonstrukce bylo nutné umístit psy s nárokem na bytové podmínky, budeme tuto situaci řešit s útulkem ve Volenicích. Ostatní pejsci mají pěkné boudy, zateplené, vystlané matracemi a suchými dekami, která pravidelně měníme. Pejskům dáváme i dřevitou vlnu do boudy. Přes mříže v mrazech dáváme plenty a přes vchod do předsíňky silné deky. Pejsci si pak vnitřní prostor snadno zadýchají.

Pravidelné venčení v útulku i mimo útulek zajistíme v této době my ošetřovatelé. Prozatím je venčení veřejností zrušeno z důvodu velkých stavebních úprav, kdy je provoz útulku komplikovaný a je velmi důležité dodržovat bezpečnost při práci.

Informace o psím útulku včetně psů k adopci budou nadále na našich webových stránkách.

Všem příznivcům našeho útulku děkujeme za pochopení a těšíme se na setkání po ukončení rekonstrukce.

8.10.2018 Psí útulek TS Lazec


REKONSTRUKCE ÚTULKU

Od 24.9.2018 začíná rekonstrukce v našem útulku. Provoz útulku bude probíhat dočasně v provizorních podmínkách. Předpokládané ukončení rekonstrukce je v polovině měsíce prosince. Přesný termín ukončení včas oznámíme.

V této době nebude možné venčení útulkových pejsků !

Děkujeme zájemcům o venčení za pochopení a těšíme se na Vás po ukončení rekonstrukce.


Podmínky adopce

Občanovi, který projevil zájem o převzetí psa do své péče (adopce):


     
Občan, který projeví zájem o převzetí psa do své péče, sdělí tuto skutečnost zaměstnanci útulku. Zaměstnanec zařízení prověří dobu umístění konkrétního vybraného psa v útulku. Pokud je doba umístění delší než 21 dní (čekací a karanténní doba), vybere od občana poplatek za veterinární ošetření psa (ceník TS pro daný rok ). Po zaplacení poplatku vydá občanovi stvrzenku. Zapíše do knihy výdajů jméno, příjmení, přesnou adresu, číslo občanského průkazu nebo jiného dokladu totožnosti, datum předání a psa vydá občanovi. V případě, že doba umístění psa v útulku je menší než 21 dní, psa nevydá a může dohodnout s občanem příslib o výdeji psa po naplnění předepsané doby umístění psa v útulku nebo nabídne psa, který splňuje podmínky.

 

 


 

 

 

 

Co to je čekací doba na adopci psa:


     
Čekací doba na adopci psa je 21 dní. Je to doba, po kterou má majitel psa možnost si psa z útulku vyzvednout. Po této době je možné dát psa do adopce.

 

 


 

 

Osvobození držitele psa od místního poplatku za psa:


     
Zaměstnanec útulku, který vydá psa do adopce, upozorní občana na možnost osvobození držitele psa od poplatků za psa na dobu 1 roku (vyhláška města Příbrami č.21/2003 ze dne 16.12.2003 čl.7/c). Každý občan města je totiž povinen psa přihlásit na Městském úřadu Příbram a platit roční poplatek za psa a tímto „osvobozením“ mu bude poplatek za psa na 1 rok prominut. V případě uplatnění tohoto osvobození má provozovatel psího útulku (Technické služby Příbram) právo kontrolovat podmínky pobytu psa u občana. (Je to období 1 roku od převzetí psa z útulku, a tato doba se nazývá doba na převzetí psa). V případě , že se v této době nebude držitel psa o psa řádně starat, může mu být pes odebrán. Zájemci o psa, který chce uplatňovat na Městském úřadu Příbram osvobození od poplatku za psa ,bude vydáno zaměstnancem útulku „Potvrzení o převzetí psa z útulku“.

 • Aktuality - klikni zde

   

   


  Nalezení psi - Filípek ev.č. 20/19

  Filipek (1)


  Ron1(1)

  Roneček se konečně dočkal a téměř po 5letech našel nový domov!  Odjel 10.1.2019 do Řevnice. Přejeme mu ještě mnoho spokojených let :-)


  Barunka (1)

  Barunka odešla do nového domova dne 9.1.2019. Bydlet bude na Dubně :-)


  Líza (1)

  Líza se vrátila zpět ke svému majiteli dne 7.1.2019 :-)


  Nalezení psi - Rek ev.č. 19/19

  Rek (1)


  Baryk (1)

  Baryk byl vrácen zpět svému majiteli dne 28.12.2018 :-)


  Hektor (1)

  Hektor byl vrácen zpět svému majiteli dne 28.12.2018 :-)


  Megy (1)

  Megy odešla do nového domova dne 16.12.2018. Bydlet bude v Českých Budějovicích :-)


  Bobik (1)

  Bobík byl dne 13.12.2018 vrácen zpět svému majiteli :-)


  Bart (1)

  Dne 30.11.2018 odešel Bárt do nového domova. Bydlet bude v Drahlíně :-)


  Don (1)

  Don byl dne 21.11.2018 vrácen zpět svému majiteli :-)


  Laky odchod

   

  Fotografie z dopoledního seznamovacího dne mluví za vše. Z velké dálky k nám již po druhé přijeli zájemci o Lakyho, tentokrát i s dalšími pejsky, který dotvářejí celou rodinu. Laky byl nadšený.
  Vykastrovaná fenka si sice udělala hned na začátku pořádek ve smečce něžným, ale rázným projevem, ale psí kamarád Sam vzal našeho Lakyho jako parťáka okamžitě. Tady nebylo prostě co řešit. Laky má svoji milující rodinu a my mu přejeme hodně šťastných psí let plné lásky, o které vůbec nepochybujeme. Bydlet bude v Tišicích v domku se zahrádkou.


  Vasik (1)

  Vašík našel nový domov v Příbrami, kam odešel 17.10.2018.


   

Member Login

×