Správu webu a FB stránek provádějí dobrovolníci a jsou aktualizovány vždy o víkendech. Pokud chcete v průběhu týdne aktuální informace, nebo si pejska zamluvit, je nutné si vždy zavolat přímo do útulku! Též o povaze pejsků a jejich vhodnosti umístění vám řeknou nejvíce jejich ošetřovatelé, kteří jsou s nimi téměř každý den. Děkujeme za pochopení. Tel.: 318 629 531, 777 705 616.

Technické služby města Příbrami zřídily transparentní účet pro psí útulek. Na tento účet je možné posílat peněžité dary, které budou využity pouze pro útulek. Dárci i ostatní veřejnost se budou moci od 1.5.2016 podívat jaké pohyby na účtu probíhají, tj. kdo nám daroval peněžitý dar, výši daru a zároveň uvidí i čerpání darovaných peněz ve prospěch útulku. Číslo transparentního účtu 182-521110379/0800 Česká spořitelna, a.s.

Pro vstup na transparentní účet TS Příbram klikněte sem

Základní informace k poskytování darů pro psí útulek více zde

 

 

 

 • IMG 2960
 • Ben 12
 • IMG 2963
 • Kamil2 1
 • IMG 2968
 • Kryšpín2 1
 • IMG 2972
 • Ron11
 • Ben

  pes, cca 5 let, kříženec

 • Kamil

  pes, cca 2 roky, kříženec loveckého psa

 • Kryšpín

  pes, cca 5 let, kříženec jagdteriera

 • Ron

  pes, cca 8 let, kříženec

Informace!

Akce pro zvířata

Nastal čas, kdy pro nás všechny začíná pravé podzimní počasí, a to je doba na poohlédnutí se zpátky do minulých měsíců. V měsíci září jsme se zúčastnili dvou akcí pro opuštěná zvířata. Obě akce byly pro náš útulek velice úspěšné. Den pro zvíře, který se konal v Příbrami v Lesoparku Litavka 2.9., ten náš úspěch započal. Návštěvnice Dne pro zvíře přislíbila, že pokud se naše fenka Fany, kříženec NO, která byla s námi na Litavce, nedostane do adopce během akce, přijede se na Fany podívat na druhou akci Sen zvířat, konané v Praze 16.9., a vezme si ji. A opravdu se tak stalo a paní si v Praze na této akci fenku Fany vzala domů. Byli jsme moc rádi, že se Fany dostala do nového domova, protože Fany byla velká kamarádka naší jezevčí kříženky Gábinky, a původně jsme je chtěli dát do adopce pouze společně. Ale bohužel se to nedařilo, zájemci chtěli pouze Gábinku. A tak, když Fanynka měla to štěstí, že odešla do adopce, okamžitě se Gábinka dostala také do adopce. A v nových rodinách je jim moc dobře. Tyto akce jsou výborné, protože sem přicházejí lidé, které život zvířat opravdu zajímá a při osobním kontaktu je tento zájem určitě intenzivnější. Ono vidět na vlastní oči opuštěné zvíře, které čeká na vlastní rodinu, je smutné. Útulek je sice dobré zázemí, ale není to domov, který je jen a jen můj a mé rodiny.

Z akcí jsme samozřejmě dostali i dárečky pro psy a finanční výtěžek. Děkujeme moc lidem, kteří věnují svůj čas a tyto akce pořádají. Díky, a zase příště v roce 2019 s přáním lepšího počasí na akci Den pro zvíře v Lesoparku Litavka v Příbrami nashledanou.

Psí útulek Lazec


Psí útulek Lazec v průběhu rekonstrukce.

Od 24.9.2018 probíhá rekonstrukce ústřední budovy útulku včetně kotců, které přiléhají k této budově. Provoz útulku v těchto provizorních podmínkách je složitější a částečně pozměněný i pro veřejnost. Odměnou nám bude nové lepší zázemí pro naše pejsky a samozřejmě i pro nás ošetřovatele i veřejnost. Díky spolupráci s dobrovolníky, venčiteli a veřejností se povedlo umístit do adopce starší psy s většími nároky na teplo. Pokud by do útulku během rekonstrukce bylo nutné umístit psy s nárokem na bytové podmínky, budeme tuto situaci řešit s útulkem ve Volenicích. Ostatní pejsci mají pěkné boudy, zateplené, vystlané matracemi a suchými dekami, která pravidelně měníme. Pejskům dáváme i dřevitou vlnu do boudy. Přes mříže v mrazech dáváme plenty a přes vchod do předsíňky silné deky. Pejsci si pak vnitřní prostor snadno zadýchají.

Pravidelné venčení v útulku i mimo útulek zajistíme v této době my ošetřovatelé. Prozatím je venčení veřejností zrušeno z důvodu velkých stavebních úprav, kdy je provoz útulku komplikovaný a je velmi důležité dodržovat bezpečnost při práci.

Informace o psím útulku včetně psů k adopci budou nadále na našich webových stránkách.

Všem příznivcům našeho útulku děkujeme za pochopení a těšíme se na setkání po ukončení rekonstrukce.

8.10.2018 Psí útulek TS Lazec


REKONSTRUKCE ÚTULKU

Od 24.9.2018 začíná rekonstrukce v našem útulku. Provoz útulku bude probíhat dočasně v provizorních podmínkách. Předpokládané ukončení rekonstrukce je v polovině měsíce prosince. Přesný termín ukončení včas oznámíme.

V této době nebude možné venčení útulkových pejsků !

Děkujeme zájemcům o venčení za pochopení a těšíme se na Vás po ukončení rekonstrukce.


Podmínky adopce

Občanovi, který projevil zájem o převzetí psa do své péče (adopce):


     
Občan, který projeví zájem o převzetí psa do své péče, sdělí tuto skutečnost zaměstnanci útulku. Zaměstnanec zařízení prověří dobu umístění konkrétního vybraného psa v útulku. Pokud je doba umístění delší než 21 dní (čekací a karanténní doba), vybere od občana poplatek za veterinární ošetření psa (ceník TS pro daný rok ). Po zaplacení poplatku vydá občanovi stvrzenku. Zapíše do knihy výdajů jméno, příjmení, přesnou adresu, číslo občanského průkazu nebo jiného dokladu totožnosti, datum předání a psa vydá občanovi. V případě, že doba umístění psa v útulku je menší než 21 dní, psa nevydá a může dohodnout s občanem příslib o výdeji psa po naplnění předepsané doby umístění psa v útulku nebo nabídne psa, který splňuje podmínky.

 

 


 

 

 

 

Co to je čekací doba na adopci psa:


     
Čekací doba na adopci psa je 21 dní. Je to doba, po kterou má majitel psa možnost si psa z útulku vyzvednout. Po této době je možné dát psa do adopce.

 

 


 

 

Osvobození držitele psa od místního poplatku za psa:


     
Zaměstnanec útulku, který vydá psa do adopce, upozorní občana na možnost osvobození držitele psa od poplatků za psa na dobu 1 roku (vyhláška města Příbrami č.21/2003 ze dne 16.12.2003 čl.7/c). Každý občan města je totiž povinen psa přihlásit na Městském úřadu Příbram a platit roční poplatek za psa a tímto „osvobozením“ mu bude poplatek za psa na 1 rok prominut. V případě uplatnění tohoto osvobození má provozovatel psího útulku (Technické služby Příbram) právo kontrolovat podmínky pobytu psa u občana. (Je to období 1 roku od převzetí psa z útulku, a tato doba se nazývá doba na převzetí psa). V případě , že se v této době nebude držitel psa o psa řádně starat, může mu být pes odebrán. Zájemci o psa, který chce uplatňovat na Městském úřadu Příbram osvobození od poplatku za psa ,bude vydáno zaměstnancem útulku „Potvrzení o převzetí psa z útulku“.

 • Aktuality - klikni zde

   

   


  Nalezení psi - Aida ev.č. 126/18

  Aida (1)


  Laky odchod

  Fotografie z dopoledního seznamovacího dne mluví za vše. Z velké dálky k nám již po druhé přijeli zájemci o Lakyho, tentokrát i s dalšími pejsky, který dotvářejí celou rodinu. Laky byl nadšený.
  Vykastrovaná fenka si sice udělala hned na začátku pořádek ve smečce něžným, ale rázným projevem, ale psí kamarád Sam vzal našeho Lakyho jako parťáka okamžitě. Tady nebylo prostě co řešit. Laky má svoji milující rodinu a my mu přejeme hodně šťastných psí let plné lásky, o které vůbec nepochybujeme. Bydlet bude v Tišicích v domku se zahrádkou.


  Vasik (1)

  Vašík našel nový domov v Příbrami, kam odešel 17.10.2018.


  Atos (1)

  Atos byl dne 11.10.2018 vrácen zpět svému majiteli :-)


  Zina (1)

  Zina odjela do nového domova dne 16.10.2018, bydlet bude v Sedlčanech :-)


  Nalezení psi - Bart ev.č. 122/18

  Bart (1)


  Nalezení psi - Vašík ev.č. 120/18

  Vasik (1)


  Nina (1)

   Nina odešla do nového domova dne 22.9.2018, bydlet bude v Uherském Hradišti :-)


  Cipisek (1)

  Cipísek odešel do nového domova dne 22.9.2018, bydlet bude v Podlesí :-)


  Betynka (1)

  Dne 18.9.2018 odešla Betynka do nového domova, bydlet bude v Brožanech u Pardubic :-)


   

Member Login

×